מתנות פרידה לעובדים

העובד שלכם המשיך הלאה? זה הזמן לתת לו מתנה, ולהראות לו כמה הוא היה משמעותי וחשוב לחברה.

לעזיבה של עובד יש השפעה על הן על העובד והן על החברה ולכן חשוב ליצור תהליך בריא בעת עזיבה של עובד. היום, באמצעות מערכת מתקדמת שפיתחנו במיוחד בשביל זה, עבורכם זה תהליך ממש פשוט. 

במאמר הבא נבין יחד למה חשוב להיפרד מהעובדים שלכם בצורה נכונה, איך מתנות פרידה לעובדים יתרמו לעסק שלכם, ומה אתם יכולים לתת. היום יש לכם היצע נרחב של מתנות נגישות מקוונות הניתנות לניהול במערכת מתקדמת ללא בזבוז משאבים יקרים.

למה חשוב להיפרד מעובדים בצורה נכונה?

העולם החדש, מאופיין יותר בתזוזה ודינמיות של עובדים, וזה מקובל להתקדם ולעזוב מקום עבודה. בגלל העובדה הזאת, חשוב לקיים תהליכי עזיבה בריאים לעסק, להמשכיות נעימה וגם לשם טוב מה שנקרא. בנוסף לכך, עובד שנשאר עם טעם טוב ישמח יותר להמליץ על החברה, ולהמשיך להביא לה לקוחות גם לאחר סיום עבודתו, לעומת עובד שעוזב בטעם מר.

אחת הדרכים המקובלות והמומלצות ביותר על מנת להראות לעובד שהוא היה חשוב ומשמעותי עבור החברה, היא להעניק לו מתנת פרידה בכל מיני דרכים. החלק החשוב בענין הוא לדייק את המתנה בהתאם לסיבת העזיבה של העובד שלכם. 

כשאתם בוחרים את המתנה המושלמת עבור העובד שלכם, קחו בחשבון מספר דברים: וותק בחברה, ככל שעובד יותר ותיק המתנה שלו תהיה בהתאם, סיבת העזיבה, אירועים משמעותיים בחייו ועוד. 

איזה סוג מתנו פרידה מומלץ לתת?

מתנה לעובד שעוזב היא קודם כל חייבת להיות מתנה אישית. מה זה אומר מתנה אישית? מתנה כזאת שהוא ירגיש שהחברה הקדישה מחשבה עליו ועל הצרכים שלו, שהמערכת מכירה אותו ושהוא הצליח להשאיר חותם בלב של העובדים האחרים. מתנה אישית לעובד ארוכת טווח ושימושית. 

מומלץ להעניק מתנה אישית או כתובה כדי להזכיר לעובד את החברה. לשבח את העובד על הצטיינותו ולהודות לו על שירותו בכתובת. אם העובד עובר לארגון אחר, שקול שעון או עט בהתאמה אישית לשולחן העבודה שלו. אם העובד פורש, רשום או מונוגרמה משהו שהוא ייהנה להשתמש בו בזמנו הפנוי.

רעיונות למתנות פרידה לעובדים

מתנה לעובד שהתפטר עקב מעבר דירה

אם העובד שלכם עזב בגלל מעבר לעיר רחוקה, מהעיר אל הכפר או אפילו לארץ אחרת, כדאי שתתנו לו מתנה שתתאים לאירוע החשוב הזה. אתם יכולים לתת לו מתנה שתסייע לו במעבר למקום החדש, בהתאם למיקום, כמו למשל: שירותי הובלות, שוברי קניות לרהיטים ומכשירי חשמל ועוד. 

מתנות כאלה כדאי לשלב עם מתנה אישית בעלת משמעות כמו תמונה ממסוגרת המשלבת ברכה וחותמת העסק. פריט מעוצב ואסתטי כזה שהעובד ירצה לתלות בבית החדש שלו ולהתגאות בחברה שהעריכה אותו.

מתנה לעובד שעבר לחברה אחרת

בעידן של היום, זה מאוד מקובל לעזוב מקום עבודה ולהתקדם למקום אחר, שלא כמו בעבר שרוב האנשים נשארו באותה חברה שני עשורים ויותר. תהליך עזיבה בריא של עובד שהתקדם הלאה, כלול בתוכו מתנת פרידה של ברכת הדרך מתוך פרגון אמיתי. תוכלו להעניק לו תיק מחשב חדש, או עט חתום עם שמו בנוסף לשובר קניות מפנק. 

מתנה לעובד שעזב עקב מקרים חריגים

מקרים נוספים שבגללם יכול עובד לעזוב הם מקרים אישיים חריגים, או פיטורין. אם זאת הסיבה חשוב להבין, שיש לנהל עזיבה של עובד בפרגון מלא. גם ובמיוחד אם סיום הקשר לא היה חיובי, חשוב לסיים את התהליך בלב נקי הן של החברה והן של העובד. 

במקרים כאלה, אנחנו ממליצים להעניק לעובד שלכם שובר מתנה מפנק לחוויות מעצימות את הנפש כמו ספק, פינוקים, מסעדה יוקרתית, חופשה, ועוד. 

איך מתנות פרידה לעובדים תורמות לעסק שלך?

אם בשלב הזה זה עוד לא ברור, עובד שעוזב עם חיוך משתלם הרבה יותר לחברה. עובד שבע רצון, מוערך ומחייך יזכרו בליבו את חצי הכוס המלאה. הוא עובד שיפרגן לחברה בכל הזדמנות, הוא ימליץ עליה ללקוחות חדשים, והוא תמיד יחשוב עליה בחיוב. 

אתם צריכים לזכור, לפני הכל שהעובדים שלכם הם הפנים של העסק גם מחוץ לשעות העבודה. זה ידוע שאנשים אוהבים להיות אלה שמקבלים את המתנות השוות ביותר, ולהשוויץ כמובן! תהיו החברה המפרגנת שמפנקת את העובדים שלה.

איך תעשו את זה בקלות עם XTRA לעסקים?

אנחנו יודעים שמערך תגמול והערכה לעובדים במיוחד בחברות גדולות, אך גם בקטנות יכול להיראות מעט מאיים ומסורבל. ולכן, פיתחנו מערכת מתקדמת המאפשרת לכם לנהל את תקציב הפינוקים בעסק שלך והתגמולים ולעובדים ביעילות ובנגישות.

בנוסף לניהול התקציב, המערכת מעניקה לכם גישה לשוברי מתנה לעובדים מאלפי ספקים שונים, איכותיים ומשתלמים במיוחד. תוכלו להעניק לעובדים שלכם מתנות גם מרחוק, וגם באופן כזה שהוא מאוד ידידותי לסביבה.

השורה התחתונה

העולם המערבי מאוד מקובל להתקדם ולשנות מקומות עבודה לעתים יותר תדירות, ולכן חשוב להבין את זה ולנהל בארגון תהליכי פרידה בריאים ונכונים. לעובד מרוצה יש השלכות חיוביות ארוכות טווח על החברה, ולכן ואחד הדברים שמעלים באופן ברור את שביעות רצונו היא כמובן – מתנת הפרידה שהוא מקבל. 

אז, כשעובד שלכם עוזב, בחרו לו מתנות פרידה אישית מותאמת באופן מדויק לסיבת העזיבה שלו, מתנה שתשאיר אצלו חותם ותסייע לו במצב הנוכחי בו הוא נמצא בחיים.

בזכות מערכת אקסטרא אתם יכולים להנות ממגוון רחב של ספקים למתנה, תהליך ניהול מתנות פרידה לעובדים פשוט, ועובדים מרוצים!

אז, למה אתם מחכים? צרו קשר עוד היום עם המומחים של אקסטרא ותתחילו לנהל את התגמולים שלכם באופן חכם ומשתלם יותר! 

השאירו פרטים עכשיו ואנו נדאג ליצור איתכם קשר בהקדם